Alchemy – Ses Tasarımı 1. Bölüm

Alchemy – Ses Tasarımı 1. Bölüm

Sizlere Granular synthesis için bir örnek hazırladım.

Drum Looplar üzerinde çok sık FX uygulamaları yapıyoruz. ben bu kez size farklı öğrendiğim bir tekniği göstermek istedim, arka plan için SoundScape ve Ambient/Drone ve bu tür Texture padler ve Atmosferler ihtiyacımız olduğunda, genelde Sample SFx ler yada bu tür library kullanabiliyoruz.

Amaç elimizdeki pluginleri azami ölçüde en iyi şekilde öğrenmek ve en iyi şekilde kullanmaya gayret etmek, bu mantıkla yola çıkarak sürekli Tutorial ler izliyorum ve izlediklerimi öğrendiklerimi paylaşıyorum.

hazır SFX e ihtiyaç duymadan, elinizde o an şarkınızda kullanmak istemediniz herhangi bir Drum Loop u , manipüle ederek bu ambiyansları yakalayabileceğimizi ve bu tür atmosferleri oluşturabileceğimizi düşünüyorum.

Birkaç LFO ve MSEG tekniği ve Granuler Synth dahiyane Densty ve Grain size Knoblarından yararlanarak, Logic/Alchemy içinde bu tekniği gösterebilmek için 6dk nızı ayırıp izlediğiniz için teşekkürler, umarım keyif alırsınız, ben teknikleri öğrendiğimde, hemen loop browseri karıştırıp birebir uygulamaya başladım, gerçekten çok zevkli, paylaşmak istedim. Daha sonra Granuler ve Lfo ve Mseg sonrası geliştirip, diğer kaynaklarıda B C D devreye sokup MORH ile ve parameter Pad lerle harikalar yaratabilirsiniz. bu iyi bir başlangıç..