RML Labs SAWStudio DAW İnceleme


Efsane Programcı Bob Lentini tarafından yazıldı ve 30 yılı çip kodlama vs büyük firmalarda çalıştıktan sonra son 5 yılını Analog bir masayı taklid etmek üzere bu işe koyuldu. Bu yazılım SAWStudio diğerlerinin aksine, tamamıyla Fixed Point ve Dünyadaki tek Fixed point DAW. Farklara Float point vs Fixed Point PDF lerini okuyarak görebilirsiniz. Kendi üzerindeki Internal EQ su Wide EQ, 5 band ve -112Db de FIR filtreler var ve Tüm EQ ların aksine normalde Eq larda 1kayar nokta hesaplaması varken, SAW Eq da 5 bandın her biri için, ayrı ayrı kayar nokta hesaplaması var eşsiz bir mimari. Bugün popüler dawlardan olan Cubase pro 11 örneğin, Export olarak 32 bit Integer imkanı sunuyor, SAW Internal olarak 120 kanal 64 bit Fixed. Çok hassas bir yazılım geçen yıl 64 bit versyonu yeni yapıldı ve 3Rd pluginleri destekler hale geldi, Sonic sese kafayı takmış insanların denemesini öneririm, bunla ilgii gearslutzda 2010 yılından bugüne kadar tüm yazıları abartısız okuduğumu söyleyebilirim, aşağıda david Samplitude ve SAW arasındaki farklı mimariye değinmiş. SRC tarafında ise, İlki, en düşük kaliteli doğrusal enterpolasyon algoritması kullanılarak 48K’dan 44.1K’ya dönüştürülen 10K sinüs dalgasıdır. Çok hassas olmayan yöntem tarafından üretilen harmonik yapılara dikkat edin. Bu korkunç görünse de, gerçek ses karmaşık dalga formları ile gerçek uygulamada bu şekilde meydana gelmez ve çoğu insan kulağı tarafından duyulması imkansız olmasa da zordur.Bu, yüksek çözünürlüklü algoritmanın düşük kalite ayarı kullanılarak 48K’dan 44.1K’ya dönüştürülen 10K’lık bir sinüs dalgasıdır. -110 dB seviyesinde herhangi bir harmonik artefaktın tamamen yokluğuna dikkat edin.

Bu algoritma hala yukarıdaki algoritma ile hemen hemen aynı performans hızında çalışır.
Bu örnek, 96K Nyquist sınırına kadar mutlak bozulmamış sonuçları göstermektedir. Programda seçim yapabileceğiniz bunun üzerinde hala bir kalite seviyesi var.

hatta sonoris pluginlerini yapan Steve şu an sonoris EQ nun native SAWS versyonunu Integer Fixed Point mimaride yazıyor. Kendisine özelden sormuştum. İncelemenizi öneririm.