sonicLAB Fundamental 2 Plugin

Fundamental , elektronik müzik tarihinin farklı köklerini birleştiren bir ses sentez aracıdır. Temel dalga motoru, eski bir Rohde&Schwartz vakum tüplü osilatörünün (Stockhausen tarafından WDR’de yaygın olarak kullanılmaktadır) sadık bir rekreasyonudur. Etkin modülasyon olanakları, frekans, kazanç, kaydırma vb. sonik parametrelere süreklilik içinde hitap eden stokastik dağılımlar önererek özgün bir enstrüman tasarımı ile orijinal cihazın sınırlamalarını geride bırakıyor.

sonicLAB, uzun bir geliştirme çalışmasından sonra Fundamental 2’yi gururla sunar. Yeni özellikler ve iyileştirmeler, bu orijinal enstrümanı elektronik müzisyenler için paha biçilmez bir araç olarak bir kez daha öne çıkarıyor. 4 Temel örneğin parametre alanları arasında ses hızı geçişlerini oluşturabilen bir Morphing Motoru . (Cosmosf Satürn’ümüzden miras alınan aynı DSP’dir). Hatta akort skalaları arasında geçiş yapılabilir..!Dönüştürme işaretçisinin manuel ve stokastik kontrolü. Morph enterpolasyon hızı ve mesafe ayarları ayarlanabilirGEN modülasyon kaynağı olarak tam bir Mors kodu çeviricisi mevcuttur ve perde, kazanç, kaydırma ve harmonik oran hedeflerine gönderilebilir. Her osilatör, aynı şekilde kolayca karmaşık poli ritmik desenler oluşturabilen benzersiz mors koduna sahip olabilir.Fundamental2 test ekipmanı osilatörleri, dizileri gerçekleştirmek için DAW izlerinizden ilgili midi kanalları üzerindeki çok kanallı midi nota mesajlarıyla doğrudan adreslenebilir .Veri içeriğinden ve kesinlikten ödün vermeden benzersiz polimorf dalgalanabilir sentez .Her ses , 1Hz ve 3800Hz arasındaki eski osilatörün frekans ve kazanç kombinasyonlarının sonsuz adımlarını temsil eder. Her biri özel frekans, güçlendirme, kaydırma modülasyon ayarlarına sahip 8 eşzamanlı ses / osilatör.Değişken yayılma oranı ve akort skalaları ile seslerin özel veya harmonik frekans dağılımı .Her ses için 4 bağımsız stokastik modülatör (toplamda 32), çeşitli sürekli ve ayrık dağılımlar ve ayrıca standart dalga biçimleri ile tüm parametreleri adresler.4 Çeşitli konfigürasyon olanakları ile tam MPE desteği ..Bu projelerin temeli, elektronik müzik bestelerinde geçmişin bu değerli araçlarını birleştirmesiyle tanınan Hainbach’ın Berlin’deki stüdyosunu ziyareti sırasında kuruldu.

Temel fikir, temel olarak, yazılım biçiminde ancak sonicLAB’in önceki ürünlerinde takip ettiği yaklaşım ve tasarımla bir test tonu ekipman sesiyle bir enstrümanı yeniden yaratmaktı.