Sequoia Batch Processing içerisinde / Error Handling


Sequoia 15 üzerinde farklı bir özellikten bahsetmek istiyorum. Post veya kalabalık sound design sfx vb çok sayıda ses dosyası içeren işler için extra birşey düşünülmüş.

Mesela komutları ayarlayıp en düşük -40 LUFS + sen yüksek -15 LUFS isabet eden ses dosyalarını, ve hatta şu kadar saniye boşluk silence içeren wave dosyalarını örneğin bir sesin başı sonu arasında 5 saniye boşluk var ise, gibi sesleri çok kısık – çok yüksek- ve sessiz bu 3 unsuru manuel olarak değelerini girip, taratıyoruz ve Activate Error folder işaretlediğimizde, devasa bir film Project audio klasörünün içini tarayıp siz daha mixe geçmeden, bu 3 unsura ait manuel value değerlerini dikkate alarak, o sesleri yani yüksek alçak ve sessizlik içeren, gösterdiğiniz yerini gösterdiğiniz “Activate Error Folder” a otomatik olarak atıyor.

waveformu tara ve içindeki silence boşluğun miktarını “manuel” olarak örneğin 5 saniye gördüğün an, o sesi şu klasöre çıkart otomatik 🙂 ve bunu çoklu olarak yap.

Sonra bizde o folderi import edip düzenleme şansımız oluyor. Örneğin projede 2000 wave dosyası olduğunu düşünüldüğünde sfx ler ile birlikte, bütün bunları tek tek import edip bakmayı da düşündüğümüzde , bu mükemmel bir zaman kazancı anlamına geliyor, bu sıradan bir çevirme işlemi değil, hedeflenen LUFS ları aradan çekme ve boşluklu sesleri ayıklama, detaylardalar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir